Tepebağ Rotary Kulübünden Atatürk’ü Anma Konseri Atatürk Ve Güneşin Askerleri Konseri’ne İlgi Büyük Oldu

Adana Tepebağ Rotary Kulübü 10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümünde Tuluyhan Uğurlu’nun ‘’Atatürk ve Güneşin Askerleri’ temalı konser düzenledi. 

Seyhan Oteli’nde düzenlenen anma konserine 500’e yakın sanatsever katıldı. Konserden elde edilen gelir kulübün yaptığı sosyal projelerde kullanılacak. Konser öncesi Başkan Nazan Özçelik tarafından yapılan açılış konuşması öncesi saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Bir Milletin kurtuluş destanını yazan, Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk‘ü yaşatmaya hoş geldiniz diyerek konuşmasına başlayan Başkan Özçelik konuşmasını şöyle sürdürdü. ‘’Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir diyen, Yaşadığı çağı aşarak geleceğe ışık tutan, yüzyıla değil bin yıla damgasını vuran Büyük Önder Atatürk, sonsuza kadar gönlümüzde yaşayacak, ilke ve devrimleri ülkemizin geleceğine yön vermeye devam edecektir. Katılımınızdan aldığımız güç ile atamızın ilke ve inkılaplarını, eğitimden iktisada kadar bir ülkeyi değiştirmek için nasıl çalıştığını çocuklarımıza  anlatmaya çalışacağız. Kurtuluş Savaşı’nın önderi, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, eşsiz devlet adamı Büyük Önder Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız günün 79. yıl dönümünde, O’nun manevi huzurunda saygı ile eğiliyorum’’ dedi.
Yaklaşık 1,5 saat süren konser davetlilerin büyük beğenisini topladı. Konser sonrası Tuluyhan Uğurlu’ya da günün anısına teşekkür plaketi verildi.

Foto galeri için tıklayınız.

Diğer haber için tıklayınız.
Uluslararası Rotary 2430. Bölge 2 Adam Yazılım