Rotary’lerden ÇGC’ye ziyaret

Adana’da faaliyet gösteren 6 Rotary Kulübü Başkanı ile 2430.Bölge Dönem Guvernörü ve 2 yardımcısı, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Rotaryenler, önümüzdeki dönemde hayata geçirecekleri projelerle ilgili bilgi verdi.

2430.Bölge Dönem Guvernörü Serdar Ünlü, “Her dönem gerçekleştirdiğimiz guvernör ziyaretlerinden birisini Adana’ya gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu ziyaretler kapsamında amacımız hem kulüplerimizi ziyaret etmek hem de yıl içerisinde yapacakları projelerle ilgili fikir alışverişinde bulunmak ayrıca da nasıl destekleyeceğimiz konusunda bilgi sahibi olmaktır” dedi.
Bütün dünyada Rotary’lerin tek bir şekilde, aynı düşüncelerle yerel ihtiyaçları hariç olmak üzere, aynı felsefe ve hedefler üzerine yürümesi için çaba gösterdiklerini vurgulayan Ünlü şöyle devam etti:

“Esasında ben federasyon başkanıyım. Ancak Uluslararası Guvernör tabirini kullanıyoruz. Bizim bölgemiz Afganistan’a kadar uzanan dünyanın en büyük bölgesi. Yapılanmamız özerktir. Rotary’nin kendi ana çizgilerinden çıkmaması şartıyla bütün Rotary Kulupleri kararlarını kendileri verirler. Bizim görevimiz onlara destek olmak, yardımcı olmak. Rotary Kulüplerimiz tarafından her yıl Adana’da çok güzel çalışmalar gerçekleştiriliyor. Bu yıl da Adanalılar’ın sevgili başkanların çalışmalarından mutlu olacağını düşünüyorum.”

Çeşitli sosyal projeler gerçekleştirdiklerini, okullar yaptırıp Milli Eğitim Bakanlığı’na devrettiklerini belirten Ünlü şunları kaydetti:
“Okullar da yaptırıyoruz ve akabinde Milli Eğitim Bakanlığı’na devrediyoruz. Sonrasında da her zaman takipte bulunarak, eksikleri konusunda yardımcı oluyoruz. Yaptığımız çalışmalardan dolayı bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı, tüm İl Müdürlüklerine yazı yazarak, bu çalışmalarımızdan bahsederek, Rotary Kulüplerinin yasal mevzuat doğrultusunda desteklenmesini istedi. Bunun da sebebi; Rotary’nin sadece hizmete odaklanmış olması. Kitleler üzerinde herhangi bir ayrım yapmaması. Başkaca bir beklentisi olmaksızın sadece insanların hayatlarında bir katkı sağladığı için devletimiz tarafından da bu şekilde bir destekle karşılandık. Çok mutlu olduk. Emeklerimizin karşılığını alıyoruz.”

Guvernör Ünlü, yıl içerisinde Adanalı Rotary Kulüpleri Başkanlarının Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’yle kentimize faydası olabilecek bazı projeleri de hayata geçirmek istediklerini ifade etti.

ESENDEMİR: YÜKÜNÜZ ÇOK AĞIR

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir de ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Ziyaretiniz nedeniyle size ve başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Hepsi takdire şayan çalışmalar gerçekleştiriyor, memleketimize yararlı hizmetlerde bulunuyorlar. Örneklerini görüyoruz. Okullar yaptırıyorlar. Bu hizmetleri herkesin bayrak yarışı şeklinde devam ettirmesi, ülkenin kalkınması için gerekir diye düşünüyorum. Yönetimde bulunmak, başkanlık yapmak kolay bir şey değil. Yükleri çok ağır. İnanıyorum ki; bu zorlukların da üstesinden gelerek çok güzel projelere imza atacaklardır” diye konuştu.

ÇGC Mali Sekreteri Mutlu Mete ve Yönetim Kurulu üyesi Süreyya Uri’nin de yeraldığı ziyarete Bölge Guvernörü Serdar Ünlü, eşi Nilüfer Ünlü, Guvernör Yardımcıları Lütfi Candır ve Hakan Tuyan, Adana Rotary Kulübü Başkanı Lütfi Soyupak, Seyhan Rotary Kulübü Başkanı Emre Yıldırım, Çukurova Rotary Kulübü Başkanı Selami Güleç, Güney Rotary Kulübü Başkanı Sinan Aydın, Tepebağ Rotary Kulübü Başkanı Nazan Özçelik, 5 Ocak Rotary Kulübü Başkanı Oğuz Selmanoğlu ve eşi Selda Selmanoğlu katıldı.
Uluslararası Rotary 2430. Bölge 2 Adam Yazılım