İkinci El Açık Hava Pazarı projesi

Tarih: 18 Kasım 2017 Cumartesi

Yer:  Sosyete Pazarı
        Çukurova Belediyesi
        Yurt Mahallesi/Kapalı Semt Pazarı
        Turgut Özal Bulvarı İtfaiye Arkası

Bu yıl, Adana Tepebağ Rotary Kulübü olarak, Çukurova Belediyesi katkılarıyla “Kadına ve Çocuğa Yönelik Şiddete HAYIR” diyerek  “2. EL PAZARIMIZI” başlatıyoruz.

Pazarımızı, Rotaryenler ve çevremizdeki diğer duyarlı dostlarımızın kullanmadıkları her tür hibe eşyayı toplayıp, üyelerimizin çabalarıyla kullanıma hazır hale getirerek, her sene Kasım ayında bir Cumartesi günü Çukurova Belediyesi Sosyete Pazarında gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Pazarımızda giyimden ayakkabıya, ev eşyasından kitaba toplananların hepsini ihtiyaç sahiplerine sunarak elde ettiğimiz geliri Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneğine bağışlıyoruz.  

Siz değerli dostlarımızdan ricamız, evlerinizde ihtiyaç fazlası olup, kullanmadığınız giysi, çanta, ayakkabı, takı, kitap, oyuncak, her tür dekoratif ev ve hediyelik eşyayı ADANA TEPEBAĞ ROTARY KULÜBÜ’ne hibe ederek, şiddet görmüş çocuklarımıza ve kadınlarımıza destek olma çabamıza katkı sağlamanızdır.

“NE YAPARSAN YAP AŞK İLE YAP” diyerek çıktığımız bu yolda fark yaratmak istiyoruz. İçinde sevgi olan her şeyin şiddeti hayatımızdan  uzaklaştıracağına inanıyoruz. Bir Rotaryen olarak sürdürdüğümüz çalışmalarımız, sizlerin de katkılarıyla ayrı bir anlam kazanacak ve daha çok insanın hayatına dokunacaktır. Desteğiniz ve varlığınız bize güç verecektir.

Bu değerli etkinlik fikrinin yaratıcısı ve son altı yıldır uygulayıcısı Ankara Başkent Rotary Kulübü adına sevgili Başkanımız Atıf Meydan’a, bu güzel fikri bizlerle paylaştığı, yol gösterdiği için ayrıca teşekkürlerimizi iletiyoruz. Umuyoruz ki biz de Adana’da, çevremizde fark yaratabilme ve insanların hayatlarına dokunabilme adına güzel işler başarabiliriz. 

Başta Adana Kulüplerimiz olmak üzere tüm Rotaryen dostlarımızı ve çevresine duyarlı herkesi etkinliğimize bekliyoruz.

Teşekkürlerimizle,

Rotaryen saygı ve sevgilerimizle,

Nazan Özçelik

     


Uluslararası Rotary 2430. Bölge 2 Adam Yazılım